KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9196658
nr 919 6658
Birger Birger-Ericson
(1904-1994), Sverige
Blandteknik, Birger Birger-Ericson (1904-1994), 'Den skrämda fågeln', signerad, motivet: 21x29 cm
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
350 kr
måndag 20 oktober 2014
kl 19:20:32
15/10 15:24:50
300 kr
20/10 19:08:19
Birger Birger-Ericson
Läs mer om Birger Birger-Ericson